Eskrimcilerimiz Sofya’da Türk Rüzgarı Estirdi


Bulgaristan’ın Sofya kentinde gerçekleştirilen ‘Chocalate Cup’ Turnuvası’nda U12 erkek/ bayan flöre ve epe kategorilerinde sporcularımız adeta madalyaları sildi süpürdü.

9 Mart’ta oynanan maçlar sonucunda U12 Bayan Flöre kategorisinde Begüm Şahabettinoğlu, U12 Erkek Epe kategorisinde Baturalp Aldemir ve U12 Bayan Epe kategorisinde ise Naz Gökkaya altın madalya kazanarak şampiyon oldu. Sporcularımız müsabakada üçü altın olmak üzere toplam 11 madalyanın sahibi oldu.

U12 Erkek Epe kategorisinde sporcumuz Mustafa Kemal Göçmen ikinci olarak gümüş madalya kazanırken, aynı kategoride Telat Ulaş Ergün 3’ncü, Tibet Toros Zara 6’ncı, Göksu Mert Oran 7’nci, Deniz Fergan Öztürk 9’ncu, Alaz Güney Karakaş ise 20’nci sırada yer aldı. Sporcularımız ilk 8’de toplam beş madalyanın sahibi oldu.

U12 Bayan Flöre kategorisinde de sporcumuz Ece Gizem Huriel 7’nci sırada yer alarak bronz madalya kazandı. Aynı kategoride Miray Güneş Özdemir 9’ncu, Rüya Gökhan 13’ncü ve Damla Erolcay 21’nci sıranın sahibi oldu. 

U12 Erkek Flöre kategorisinde Denizalp Güçel turnuvayı beşinci olarak tamamlayarak bronz madalya kazandı. Aynı kategoride Nikita Görgülü 10, Erin Yalçın 13, Murat Güreş 23 ve Yılmaz Efe Çoban 26’ncı sırada yer aldı. 

Müsabakalar sonucunda, U12 Bayan Epe kategorisinde ise Dalya Kıyıcı ikinci olarak gümüş madalya kazanırken, Melike Karadavut 5’nci olarak bronz madalyanın sahibi oldu. 

SOFYA’DA İKİNCİ GÜNDE 15 MADALYA

U14 erkek/ bayan flöre ve epe kategorilerinde gerçekleştirilen müsabakada sporcularımız 2’si altın olmak üzere toplam 15 madalya kazandı. Turnuvada U14 Bayan Flöre kategorisinde Almıla Birçe Durukan, U14 Bayan Epe kategorisinde ise Aleyna Kılbaş altın madalyanın sahibi oldu.

Oynanan maçlar sonucunda U14 Bayan Flöre kategorisinde Begüm Şahabettinoğlu 3’ncü, Ebru Şahabettinoğlu 5’nci, Elif Su Ay 6’ncı, Selin Naz Topçu 7’nci ve Defne Ünsal turnuvayı 8’nci olarak tamamlayarak bronz madalya kazandı. Bu kategoride sporcularımız biri altın olmak üzere toplam 6 madalyanın sahibi oldu.


U14 Bayan Epe kategorisinde ise Irmak Şahin 5’nci, Melike Karadavut 6’ncı, Berna Sonyüksek 7’nci sırada yer aldı. Sporcularımız bu kategoride de biri altın olmak üzere toplam 4 madalya kazandı.


Müsabaka sonucunda U14 Erkek Epe kategorisinde de Yalgın Yeter 5’nci, Mertali Ulutaş ise 6’ncı sırada yer alarak bronz madalya kazandı. 
U14 Erkek Flöre kategorisinde ise sporcularımız Tan Sezer 3’ncü, Emre Akıalp 7’nci ve Ege Babacan 8’nci sırada yer alarak bronz madalyanın sahibi oldu. 
Turnuvada Sofya Büyükelçilik yetkilileri müsabaka alanında kafilemizi ziyaret ederek başarımıza ortak oldular.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapın
Lütfen adınızı girin