Judo dalında EYOF’ta karma takımlarda yenilgisiz şampiyon Türkiye

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de yapılan EYOF judo dalında karma takımlar karşılaşmalarında judokalarımız sırasıyla, İtalya, Gürcistan ve Rusya’yı 4-0’lık skorlarla yenerek yenilgisiz şampiyon oldu.

Bakü’de bugün sona erecek 15. Avrupa Gençlik Olimpiyat Yaz Festivali’nde (EYOF) judo branşı yapılan karma takım müsabakaları Türkiye’nin şampiyonluğu ile son buldu.

Ay-yıldızlı judokalarımız sırasıyla İtalya, Gürcistan ve Rusya’yı yenilgi almadan 4-0’lık skorlarla yenerek altın madalyayı kazandı.

İlk tur maç yapmadan geçen  Milli takımımız ikinci turda İtalya karşısında, Habibe Ayfonlu, Musa Şimşek, Hilal Öztürk ve Münir Ertuğ’un rakiplerini ipponla yenerek 4-0 üstünlük sağladı ve bu sonuçla yarı finale çıktı.

Yarı final karşılaşmasında Gürcistan müsabakasında; Habibe Ayfonlu, Musa Şimşek, Hilal Öztürk ve Münir Ertuğ rakiplerini ipponla yenerek Türkiye’yi finale taşıdılar.

Final mücadelesinde Rusya önünde tatamide Musa Şimşek, Hilal Öztürk, Münir Ertuğ ve Sıla Ersin’in elde ettikleri galibiyetlerle 4-0 galibiyete ulaşan Millilerimiz şampiyonluğunu altın madalya ile taçlandırdı.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapın
Lütfen adınızı girin