Karaman Eskrim Açık Turnuvası Sona Erdi


Karaman ev sahipliğinde düzenlenen Eskrim Açık Turnuvası’nda, Türkiye’nin 13 ilinden hem 10-12 ve 14 yaş altı hem de veteran yaş kategorilerinde 550 eskrimci madalya için mücadele etti.

Türkiye Eskrim Federasyonu (TEF) 2018-2019 yılı faaliyet programında yer alan “U10–U12-U14 Kılıç” ve “Veteranlar Epe–Flöre–Kılıç” Açık Turnuvaları 23-24 Mart tarihlerinde Karaman’da gerçekleştirildi. Yunus Emre Spor Salonu’nda iki gün süren heyecan dolu karşılaşmalar sonucunda madalyalar sahiplerini buldu.

Turnuvanın ilk gününde (23 Mart) oynanan maçlar sonucunda U14 (14 yaş altı) Erkek Kılıç kategorisinde Bursa ferdi sporcusu Tolga Aslan, U10 Erkek ve U12 Kızlar Kılıç kategorilerinde Parat Ripost Spor Kulübü sporcuları Uluç Eke Güven ve Ela Güneş, V1 (40- 50 yaş) Erkek Epe kategorisinde TED Spor Kulübü sporcusu Yasin Doğan, V2 (50- 60 yaş) Erkek Epe kategorisinde TED S.K. sporcusu Ahmet Dizioğlu, V1 Kadınlar Epe kategorisinde ise BFM Gençlik Spor Kulübü sporcusu Sibel Galyoncu altın madalya kazanan isimler oldu.

Turnuvanın ikinci gününde ise (24 Mart) “U12 Erkek, U10 Kızlar, U14 Kızlar Kılıç” ile “V1-V2-V3 Erkek-Kadın Flöre, V1-V2-V3 Erkek-Kadın Kılıç” kategorilerinde başarılı sporcular madalyalarını aldı. Kıyasıya mücadelelere sahne olan maçlar sonucunda; U12 Erkek Kılıç kategorisinde Bursa ferdi sporcusu Arda Tanerler, U10 Kızlar Kılıç’ta Manisa ferdi sporcusu Duru Kayalar, U14 Kızlar Kılıç’ta Pars Eskrim G.S.K. sporcusu Alara Cermen, V1 Erkek Flöre’de İstanbul ferdi sporcusu Burak Uzel, V3 (60- 70 yaş) Erkek Flöre’de Eskişehir ferdi sporcusu Mehmet Şafak, V1 Erkek Kılıç kategorisinde Eskişehir Demirspor Kulübü sporcusu Hakan Özden, V2 Erkek Kılıç’ta Manisa ferdi sporcusu Ethem Altan Ünsal, V3 Erkek Kılıç’ta Mehmet Şafak ve V1 Kadınlar Kılıç kategorisinde ise Eskişehir Demirspor Kulübü sporcusu Neslihan Andıç altın madalya kazandı.

KARAMAN GENEL MADALYA SONUÇLARI

Karaman “U10-U12-U14 Kılıç Açık Turnuvası” ve “Veteranlar V1-V2-V3 Epe-Flöre-Kılıç Açık Turnuvası”nda kategorilerine göre madalya kazanan sporcu listesi:

23 MART CUMARTESİ SONUÇLAR


U14 Erkek Kılıç 
1-Tolga Aslan (Bursa ferdi)

2-Enes Talha Kalender (Ankara ferdi)

3-Burak Efe Emiroğlu (Eskişehir Demirspor Kulübü)

3- Gencer Işık (Bursa ferdi)

5- Ömer Batu Kumla (Bursa ferdi)

5- Alkım Öztürk (Bursa ferdi)

7- Demir Çilingir (İstanbul ferdi)

8- Mustafa Arda Gündoğar (Bursa ferdi)

V1 Erkek Epe

1-Yasin Doğan (TED S.K.)

2- Ertuğrul Cengiz (Angora Pars Esk)

3- İrfan Eken (Konya ESK S.K.)

3-Şaban Harun (Konya ESK S.K.)

V2 Erkek Epe

1-Ahmet Dizioğlu (TED S.K.)

2- Aydın Kahraman (BFM GSK)

3- Selçuk Safçı (İzmir ferdi)

3- Murat Şahabettinoğlu (Çankaya Esk. S.K.)

V1 Kadınlar Epe

1-Sibel Galyoncu (BFM GSK)

2-Gülşen Kaymak (Konya ESK S.K.)

3- Emel Eken (Konya ESK S.K.)

3- Neslihan Andıç (Eskişehir Demirspor Kulübü)

U10 Erkek Kılıç

1-Uluç Eke Güven (Parat Ripost)

2-Arda Takka (Pars Eskrim G.S.K.)

3- Alp Deniz Öcek (İzmir Büyükşehir Bel. G.S.K.)

3- Candeniz Berrak (ANOKES S.K.)

5- Berken Bozkuş (Vişnelik TESK)

6-Ege Vapurcu (Bursa ferdi)
7-Tuna Çalışkan (Parat Ripost)

8-Ertürk Selim Coşkun (ANOKES)

U12 Kızlar Kılıç

1-Ela Güneş (Parat Ripost S.K.)

2-Duru Kırsırtlı (Bursa ferdi)

3-Ebrar Nisa Kutlu (Pars Eskrim G.S.K.)

3- Akya Göllü (Pars Eskrim G.S.K.)
5- Deniz Cemre Sarıalioğlu (Pars Eskrim G.S.K.)
6-Neris Ada Kabadere (Vişnelik TESK)

7-Dila Erdoğan (İzmir ferdi)

8-Selin Naz Öcek (İzmir Büyükşehir Bel. G.S.K.)

24 MART PAZAR SONUÇLAR
 
U12 Erkek Kılıç

1-Arda Tanerler (Bursa ferdi)

2- Toprak Altınçekiç (ASP GSPK)

3- Nedim Semih Mescioğlu (Bursa ferdi)

3- Mustafa Can Gül (Bursa ferdi)

5- Ateş Efe Toker (ICT S.K.)

6- Acar Dankaz (Zonguldak ferdi)

7- Özgür Sakınç (Pars Eskrim G.S.K.)

8-Mustafa Yıldırım (ICT S.K.)

V1 Erkek Flöre

1-Burak Uzel (İstanbul ferdi)

2-Atakan Akçay (Adana ferdi)

3-Mehmet Şafak (Eskişehir ferdi)

V1 Erkek Kılıç

1-Hakan Özden (Eskişehir Demirspor Kulübü)

2-Burak Uzel (İstanbul ferdi)

3-Barış Övünç (Bursa ferdi)

3-Önder Işıklan (Başkent E.S.K.)

V1 Kadınlar Kılıç

1-Neslihan Andıç (Eskişehir Demirspor Kulübü)

2-Mesude Emiroğlu (Eskişehir Demirspor Kulübü)

V2 Erkek Kılıç

1-Ethem Altan Ünsal (Manisa ferdi)

V3 Erkek Flöre 
1-Mehmet Şafak (Eskişehir ferdi)

V3 Erkek Kılıç 
1-Mehmet Şafak (Eskişehir ferdi)

U10 Kızlar Kılıç

1-Duru Kayalar (Manisa ferdi)

2-Irmak Şenoğlu (Bursa ferdi)
3-İrem Melek Bayrak (ANOKES S.K.)

3-Duru Ayşe Özgönül (Vişnelik TESK)

5-İdil Andıç (Eskişehir Demirspor Kulübü)

6-Mina Yıldız (İzmir Büyükşehir Bel. GSK.)

7-Berra Kürek (İzmir ferdi)

8-Ecrin Duru Başkalar (Eskişehir Demirspor Kulübü)

U14 Kızlar Kılıç 
1-Alara Cermen (Pars Eskrim G.S.K.)

2-Nil Güngör (Kastamonu Esk S.K.)

3-Serra Macit (Eskişehir Demirspor Kulübü)

3-Bahar Celep (TED S.K.)

5-Ayşe Betül Doğan (Zonguldak ferdi)

6-Gökçe Sena Üstün (ICT S.K.)

7-Ekin Haykır (İzmir ferdi)

8-Damla Demirkol (Zonguldak ferdi)

CEVAP VER

Lütfen yorum yapın
Lütfen adınızı girin