Muğla Eskrim Açık Turnuvası Sona Erdi


Muğla’nın Fethiye ilçesi, 4 gün süren Epe- Flöre Açık Turnuvası’nda Türkiye’nin dört bir yanından eskrimcileri ağırladı. Turnuvada 18 ilden 921 sporcu madalya için ter döktü.

Türkiye Eskrim Federasyonu (TEF) 2018-2019 yılı faaliyet programında yer alan ‘U10- U12- U14 Epe- Flöre Açık Turnuvası’ 14– 17 Mart tarihlerinde Muğla Fethiye’de gerçekleştirildi. Fethiye Beşkaza Spor Salonu’nda toplam 12 kategoride oynanan maçlarda, 10- 12 ve 14 yaş altı kız ve erkek sporcular epe ve flöre branşlarında mücadele etti. Kıyasıya mücadelenin yaşandığı turnuva; heyecanın, centilmenliğin ve dostluğun hakim olduğu keyifli karşılaşmalara sahne oldu.

Turnuvanın ilk gününde (14 Mart) oynanan maçlar sonucunda, U14 Erkek ve U12 Kızlar Epe kategorilerinde Antalya ferdi sporcuları Egemen Oktay ile Naz Gökkaya; U10 Erkek Epe kategorisinde ise Çankaya Eskrim Spor Kulübü sporcusu Mehmet Bertuğ Çeçen müsabakayı birinci tamamlayarak altın madalya kazandı. İkinci günde ise ‘U12 Erkek ve U14 Kızlar Epe kategorilerinde Antalya ferdi sporcuları Baturalp Aldemir ile Damlanur Sönmüş, U10 Kızlar Epe kategorisinde de Konya Eskrim Spor Kulübü sporcusu Zülal Can altın madalya kazanan isimler oldu.

İlk iki gün epe branşında oynanan maçların ardından turnuvanın üçüncü gününde (16 Mart) flöre branşında mücadele başladı; ‘U14 Erkek, U10 Erkek ve U12 Kızlar Flöre’ kategorilerinde madalyalar sahiplerini buldu. U14 Erkek Flöre’de Marmara Eskrim Spor Kulübü sporcusu Poyraz Ege İlman, U10 Erkek Flöre’de Muğla ferdi sporcusu Issa Ameur Ould ve U12 Kızlar Flöre kategorisinde ise Çankaya Eskrim Spor Kulübü sporcusu Begüm Şahabettinoğlu altın madalyanın sahibi oldu.

Turnuvanın son gününde de ‘U12 Erkek, U10 Kızlar ve U14 Kızlar Flöre’ kategorilerinde oynanan maçlar sonucunda U12 Erkek ve U10 Kızlar Flöre kategorilerinde Balıkesir Eskrim sporcuları Kıvanç Kırtay ve Alara Atmaca, U14 Kızlar Flöre’de ise Ankara ferdi sporcusu Almıla Birçe Durukan turnuvayı ilk sırada tamamlayarak altın madalya kazandı.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapın
Lütfen adınızı girin