Vedat Albayrak’tan Gümüş Madalya

VEDAT ALBAYRAK

Brezilya’nın başkentinde devam eden Grand Slam müsabakalarının ikinci gününde erkekler 81 kiloda Vedat Albayrak gümüş madalyanın sahibi oldu.

Brasilia Grand Slam müsabakalarının ikinci gününde tatamiye çıkan erkekler 81 kiloda Vedat Albayrak finalde Japon Takanori Nagase’ye altın skorda ihtar cezasıyla yenildi ve gümüş madalya ile ikincilik kürsüsünde yer aldı.

Tokyo 2020 Yaz Olimpiyat Oyunları’na puan taşıyan önemli büyük organizasyonlar arasında yer alan ve Brezilya’nın başkentinde devam eden Grand Slam’da Vedat Albayrak ilk turu bay geçti. İkinci turda Macar Attila Ungvari’yi wazari puanıyla yenen Albayrak çeyrek final karşılaşmasında Brezilyalı Guilherme Schimidt’i ipponla (3 shido) ile yenerek yarı finale çıktı. Albayrak bu turda Portekizli Andri Egutidze’yi ipponla yendi ve adını finale yazdırdı. Judokamız, Japon Takanori Nagase ile normal süresi puansız tamamlanan mücadelenin altın skor bölümünde aldığı son ihtar cezasıyla yenildi ve ikincilikte kaldı.

73 kiloda Bilal Çiloğlu ilk turu maç yapmadan geçti, İkinci müsabakasında Brezilyalı J. Santos Junior’u ipponla (3 shido) yenerek çeyrek finale yükseldi. Judokamız bu turda İsviçreli Nils Stump karşısında altın skorda puan verdi ve repesaja kaldı. İtalyan Giovanni Esposito ile yaptığı karşılaşmayı kaybeden Çiloğlu sıkletinde yedinci oldu.

Brasilia Grand Slam’ın son gününde kadınlar +78 Kg’da Kayra Sayit; erkekler 90 Kg’da Mikail Özerler ve +100 Kg’da Cemal Erdoğan madalya mücadelesi yapacaklar.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapın
Lütfen adınızı girin